Skip to content

242 Warren St.Jersey City, NJ 07302

Last Sale Date
Feb 27, 1990

Property Information

Block14306
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page143

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$825,000
100%
Improvement Value:$2,100
0%
Total Assessment$827,100

Sale
$0
DeedBook 4261, Page 268