Skip to content

788 Bergen Ave.Jersey City, NJ 07306

Last Sale Date
Jan 29, 2024

Property Information

Block14902
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page149

Building Details

Building Class---
DescriptionHIGH SCHOOL
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,802,500
22%
Improvement Value:$17,165,200
78%
Total Assessment$21,967,700

Sale
$0