Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2600 Kennedy Blvd.(Unit T01)Jersey City, NJ 07306
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 29, 2003
Property Information
Block16501
Lot42
QualifierT01
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page165
Building Details
Building Class---
DescriptionCELLULAR ANT.
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.7
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$365,300
100%
Total Assessment$365,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,157 | -0.6% |
| 2024 | $8,208 | +40.1% |
| 2023 | $5,859 | -0.4% |
| 2022 | $5,881 | +4.5% |
Property History
No events match the selected filters.