Skip to content

10 Brinkerhoff St.(Unit C0101)Jersey City, NJ

Built 2023

Owner
---
Last Sale Price
$449,000
Last Sale Date
Jan 17, 2025

Property Information

Block16902
Lot33
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page169

Building Details

Building Class---
Description3S-8U-CONDO-G5
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage737
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,700
22%
Improvement Value:$236,800
78%
Total Assessment$304,500

Sale
$449,000
Sq Ft737DeedBook 9887, Page 380Recorded3/19/2025

Property Built

Built

Year Built: 2023