Skip to content

10 Brinkerhoff St.(Unit C0203)Jersey City, NJ

Built 2023

Owner
---
Last Sale Price
$382,000
Last Sale Date
Jan 15, 2026

Property Information

Block16902
Lot33
QualifierC0203
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page169

Building Details

Building Class---
Description3S-8U-CONDO-G5
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage802
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,700
22%
Improvement Value:$257,900
78%
Total Assessment$331,600

Sale
$382,000
Sq Ft802DeedBook 9961, Page 10Recorded1/28/2026

Property Built

Built

Year Built: 2023