Skip to content

10 Brinkerhoff St.(Unit C0302)Jersey City, NJ

Built 2023

Owner
---
Last Sale Price
$800,000
Last Sale Date
Apr 23, 2025

Property Information

Block16902
Lot33
QualifierC0302
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page169

Building Details

Building Class---
Description3S-8U-CONDO-G5
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,717
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$157,700
22%
Improvement Value:$552,000
78%
Total Assessment$709,700

Sale
$800,000
Sq Ft1,717DeedBook 9901, Page 252Recorded5/20/2025

Property Built

Built

Year Built: 2023