Skip to content

60 Crescent Ave.Jersey City, NJ 07304

Last Sale Date
Apr 30, 2018

Property Information

Block17001
Lot18
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page170

Building Details

Building Class---
DescriptionSCHOOL
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,743,100
25%
Improvement Value:$20,282,400
75%
Total Assessment$27,025,500

Sale
$0