Property Sale
Sale
$85,000
From:
To:
Sq Ft638DeedBook 9023, Page 536Recorded2/20/2015
From:
To:
From:
To:
Year Built: 1920
Jersey City, NJ 07304
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,317 | -0.6% |
| 2024 | $5,350 | +40.1% |
| 2023 | $3,819 | -0.4% |
| 2022 | $3,833 | +4.5% |
From:
To:
From:
To:
Year Built: 1920
203 Harrison Ave.
Residential
203 Harrison Ave.
Residential
270 Harrison Ave.
Residential
117 Kensington Ave.
Residential
117 Kensington Ave.
Residential