Skip to content

139 Woodward St.Jersey City, NJ 07304

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 30, 2002

Property Information

Block18901
Lot29
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page189

Assessment

Land Value:$1,300,400
97%
Improvement Value:$40,000
3%
Total Assessment$1,340,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$29,931+238.3%
2024$8,849+40.1%
2023$6,317-0.4%
2022$6,340+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 5999, Page 205