Skip to content

268 Boyd Ave.Jersey City, NJ 07304

Built 1900
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 26, 1999

Property Information

Block19107
Lot64
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page191

Building Details

Building Class---
Description2S-B-D-1UH-B-G1
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$128,300
39%
Improvement Value:$198,400
61%
Total Assessment$326,700

Built

Year Built: 1900