Skip to content

935 Garfield Ave.Jersey City, NJ 07304

Built 1995
Church/Charitable

Last Sale Price
$5,000,000
Last Sale Date
May 21, 2009

Property Information

Block19802
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page198

Building Details

Building Class---
Description3S-BF-H-CENTER

Assessment

Land Value:$394,500
3%
Improvement Value:$12,269,400
97%
Total Assessment$12,663,900

Sale
$5,000,000
DeedBook 8668, Page 587

Property Built

Built

Year Built: 1995