Skip to content

289 Pacific AveJersey City, NJ 07304

Last Sale Date
Aug 7, 1980

Property Information

Block20103
Lot28
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page201

Building Details

Building Class---
DescriptionB-CHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$481,300
14%
Improvement Value:$3,068,000
86%
Total Assessment$3,549,300

Sale
$0
DeedBook 3305, Page 733