Skip to content

231 Boyd AvenueJersey City, NJ 07304

Built 1870

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 4, 2008

Property Information

Block20401
Lot35.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page204

Building Details

Building Class---
Description2S+BT-F-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$187,200
59%
Improvement Value:$132,400
41%
Total Assessment$319,600

Built

Year Built: 1870