Skip to content

173 Ege Ave.Jersey City, NJ 07304

Last Sale Date
Jan 31, 2025

Property Information

Block20902
Lot64
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page209

Building Details

Building Class---
Description2.5-S-F-D-1U
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
27%
Improvement Value:$345,900
73%
Total Assessment$475,900

Sale
$0