Skip to content

37 Virginia Ave.Jersey City, NJ 07305

Last Sale Date
Apr 25, 2069

Property Information

Block21201
Lot18
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page212

Building Details

Building Class---
Description2.5S-B-CHURCH

Assessment

Land Value:$175,500
15%
Improvement Value:$1,019,600
85%
Total Assessment$1,195,100

Sale
$0
DeedBook 3056, Page 262