Skip to content

222 Clerk St.(Block 21402 Lot 58)Jersey City, NJ 07305

Built 2024
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 2022

Property Information

Block21402
Lot58
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page214

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$4,010+269.0%
2022$1,087+4.5%
2021$1,040+3.5%
2020$1,004+38.5%
Property History
Sales3

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$42,500
DeedBook 9355, Page 761

Property Sale

Sale
$240,000

From:

To:

DeedBook 9412, Page 492Recorded6/26/2019

Property Sale

Sale
$42,500

From:

To:

DeedBook 9355, Page 761Recorded11/7/2018