Skip to content

369 M.L. King Dr.Jersey City, NJ 07305

Last Sale Date
Jul 9, 1998

Property Information

Block22501
Lot17.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page225

Building Details

Building Class---
DescriptionPOST OFFICE
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,900,000
51%
Improvement Value:$3,735,300
49%
Total Assessment$7,635,300

Sale
$0