Skip to content

140 M.L. King DriveJersey City, NJ 07305

Built 2003
Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 22, 2003

Property Information

Block25604
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page256

Building Details

Building Class---
Description2S-B-COMM. CTR
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$672,200
9%
Improvement Value:$6,991,400
91%
Total Assessment$7,663,600

Built

Year Built: 2003