Skip to content

25 Woodlawn Ave.Jersey City, NJ 07305

Built 1890

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 11, 2023

Property Information

Block25902
Lot14.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page259

Building Details

Building Class---
Description3S-F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$295,400
86%
Improvement Value:$50,000
14%
Total Assessment$345,400

Built

Year Built: 1890