Skip to content

3464 Kennedy Blvd.Jersey City, NJ 07307

Built 1928
Commercial
Vacant

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 13, 2018

Property Information

Block2603
Lot51
QualifierC8101
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page26

Building Details

Building Class---
Description5S-1C-14U-CONDO
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2,512
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$196,600
24%
Improvement Value:$635,400
76%
Total Assessment$832,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,579-0.6%
2024$18,695+143.6%
2023$7,676
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1928