Skip to content

Ft.Of Chapel Ave.Jersey City, NJ

Built 0010

Last Sale Date
Apr 30, 2018

Property Information

Block27701
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page277

Building Details

Building Class---
DescriptionPIER
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,295,000
34%
Improvement Value:$10,375,600
66%
Total Assessment$15,670,600

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 0010