Skip to content

1521 Kennedy Blvd.(Unit B01)Jersey City, NJ 07305

Commercial

Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Sep 15, 2006

Property Information

Block29101
Lot17
QualifierB01
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page291

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$58,300
100%
Total Assessment$58,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,302-0.6%
2024$1,310+40.1%
2023$935-0.4%
2022$939+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$600,000
DeedBook 836, Page 195