Skip to content

143 Zabriskie St.Jersey City, NJ 07307

Built 2024
Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Nov 30, 2022

Property Information

Block3406
Lot17.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page34

Building Details

Building Class---
Description3S+BT-B-10U-C-G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,182,000
37%
Improvement Value:$2,055,100
63%
Total Assessment$3,237,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$72,284+117.1%
2024$33,301+20.2%
2023$27,703
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2024