Skip to content

221 Liberty Ave.(Unit C0003)Jersey City, NJ

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$969,999
Last Sale Date
Jul 29, 2024

Property Information

Block4601
Lot17
QualifierC0003
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page46

Building Details

Building Class---
Description3S-3U-CONDO-G2
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$249,100
30%
Improvement Value:$590,400
70%
Total Assessment$839,500

Sale
$969,999
DeedBook 9842, Page 642

Property Built

Built

Year Built: 2024