Skip to content

589 Central Ave.(Unit P0001)Jersey City, NJ

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 7, 2025

Property Information

Block503
Lot23
QualifierP0001
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description4S-B-3U-CONDO-P
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,592
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$116,800
23%
Improvement Value:$380,800
77%
Total Assessment$497,600

Built

Year Built: 2024