Skip to content

3109 Kennedy Blvd.(Block 5304 Lot 29.01)Jersey City, NJ 07306

Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Nov 10, 2022

Property Information

Block5304
Lot29.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page53

Assessment

Land Value:$391,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$391,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,731-0.6%
2024$8,786+40.1%
2023$6,272-0.4%
2022$6,295+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$3,334,393
DeedBook 8951, Page 501