Skip to content

452 Hoboken AvenueJersey City, NJ 07306

Last Sale Date
Feb 17, 2023

Property Information

Block6701
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page67

Building Details

Building Class---
DescriptionCOUNTY GARAGE
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$522,600
62%
Improvement Value:$318,000
38%
Total Assessment$840,600

Sale
$0