Skip to content

25 St. Pauls Ave.(Unit C0001)Jersey City, NJ

Built 1900
Other Exempt
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$625,000
Last Sale Date
Feb 5, 2024

Property Information

Block6808
Lot12
QualifierC0001
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page68

Building Details

Building Class---
Description3S-F-3U-CONDO
Dwellings3
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,000
14%
Improvement Value:$464,900
86%
Total Assessment$540,900

Sale
$625,000
DeedBook 9804, Page 920

Property Built

Built

Year Built: 1900