Skip to content

104 Sip Ave.(Unit C8001)Jersey City, NJ

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 29, 2014

Property Information

Block9501
Lot23
QualifierC8001
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page95

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMMERCIAL
Dwellings---
ZoningC-1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$7,328,600
67%
Improvement Value:$3,664,400
33%
Total Assessment$10,993,000

Sale
$10
DeedBook 9015, Page 676