Skip to content

10 Webster AveKearny, NJ 07032

Built 1925

Last Sale Date
Oct 10, 2069

Property Information

Block114
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM22

Building Details

Building Class17
Description2SF 2CG
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
38%
Improvement Value:$72,600
62%
Total Assessment$117,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,589+1.3%
2024$12,427+0.8%
2023$12,330-0.0%
2022$12,336-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$208,000
DeedBook 5634, Page 93

Property Built

Built

Year Built: 1925