Skip to content

Rear 396 BellevilleKearny, NJ 07032

Last Sale Date
Jun 11, 2008

Property Information

Block132
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM27

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$728+1.3%
2024$719+0.8%
2023$713-0.0%
2022$713-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0