Skip to content

590 Belleville Tpke(Block 134 Lot 6.3)Kearny, NJ 07032

Last Sale Date
Dec 6, 2023

Property Information

Block134
Lot6.3

Sq Footage---
Acreage3.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,118,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,118,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$119,735+1.3%
2024$118,192+394.0%
2023$23,927-0.0%
2022$23,938-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 9789, Page 853

Property Sale

Sale
$405,348

From:

To:

DeedBook 9289, Page 179NU CodePost-sale loss (19)Recorded3/9/2018