Skip to content

590 Belleville Tpke(Block 134 Lot 6.6)Kearny, NJ 07032

Industrial

Last Sale Price
$320,045
Last Sale Date
Sep 9, 2015

Property Information

Block134
Lot6.6

Sq Footage---
Acreage2.64

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,700
35%
Improvement Value:$42,100
65%
Total Assessment$64,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,937+1.3%
2024$6,847+0.8%
2023$6,794-0.0%
2022$6,798-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$320,045
DeedBook 9064, Page 150