Skip to content

660 Belleville TpkeKearny, NJ 07032

Vacant Land

Last Sale Price
$2,463,930
Last Sale Date
Jul 18, 2017

Property Information

Block150
Lot44.01
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$211,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$211,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,609+1.3%
2024$22,318+0.8%
2023$22,144-0.0%
2022$22,155-0.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$2,463,930

From:

To:

DeedBook 9232, Page 367NU CodeZoning change (24)Recorded8/25/2017