Skip to content

141 Belgrove DrKearny, NJ 07032

Built 1990

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 26, 2025

Property Information

Block15
Lot23.08
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class45
Description2SF 2BG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,755
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,000
16%
Improvement Value:$120,900
84%
Total Assessment$143,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,405+1.3%
2024$15,206+0.8%
2023$15,088-0.0%
2022$15,095-0.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990