Skip to content

Passaic Ave(Block 1 Lot 2.03)Kearny, NJ 07032

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 27, 2022

Property Information

Block1
Lot2.03
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,049+1.3%
2024$1,036+128.4%
2023$453
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$300,000

From:

To:

DeedBook 9509, Page 550NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded9/22/2020