Skip to content

Meadows(Unit HM)Kearny, NJ 07032

Last Sale Date
Sep 15, 2005

Property Information

Block205
Lot31
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM M2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage7.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$140,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$10,297+4.3%
2006$9,877+6.4%
2005$9,284+6.9%
2004$8,682+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 7696, Page 282