Skip to content

367 Forest StKearny, NJ 07032

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 2021

Property Information

Block210
Lot29
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page42

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
ZoningR2
Sq Footage1,504
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,500
24%
Improvement Value:$54,500
76%
Total Assessment$72,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,708+1.3%
2024$7,608+4.2%
2023$7,299-0.0%
2022$7,303-0.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920