Skip to content

115 Davis AveKearny, NJ 07032

Built 1920

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 6, 2025

Property Information

Block250
Lot30
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM48

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
ZoningR2
Sq Footage2,104
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,700
23%
Improvement Value:$72,200
77%
Total Assessment$93,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,052+1.3%
2024$9,922+0.8%
2023$9,845-0.0%
2022$9,850-0.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920