Skip to content

89 Tappan StKearny, NJ 07032

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 30, 2018

Property Information

Block264
Lot63.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page48

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,002+1.3%
2024$1,976+0.8%
2023$1,961-0.0%
2022$1,962-0.5%
Property History

No events match the selected filters.