Skip to content

9 Greenfield AveKearny, NJ 07032

Vacant Land

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jan 29, 2008

Property Information

Block282
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM52

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningM
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,777+1.3%
2024$1,754+0.8%
2023$1,741-0.0%
2022$1,741-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

From:

To:

DeedBook 8442, Page 168Recorded2/13/2008

Property Sale

Sale
$156,000

From:

To:

Sq Ft1,848DeedBook 7861, Page 346Recorded4/5/2006