Skip to content

Meadows(Unit HM)Kearny, NJ 07032

Last Sale Date
Jun 11, 2008

Property Information

Block284
Lot11.03
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM5

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$71,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,675+1.3%
2024$7,577+0.8%
2023$7,518-0.0%
2022$7,521-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0