Last Sale Price
$67,425,000
Last Sale Date
Nov 23, 2022

Property Information

Block284
Lot21.03
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM6

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage10.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$448,800
11%
Improvement Value:$3,541,100
89%
Total Assessment$3,989,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$427,119+1.3%
2024$421,613+246.9%
2023$121,542-0.0%
2022$121,600-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$67,425,000
DeedBook 9728, Page 688