Skip to content

270 Harrison AveKearny, NJ 07032

Vacant Land

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jan 15, 2020

Property Information

Block285
Lot1.01
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM6

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$45,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,828+1.3%
2024$4,766+0.8%
2023$4,729-0.0%
2022$4,731-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 9466, Page 818

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook 8568, Page 36