Last Sale Price
$500
Last Sale Date
Dec 16, 2013

Property Information

Block287
Lot5
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage7.76

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$96,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,277+1.3%
2024$10,144+0.8%
2023$10,066-0.0%
2022$10,070-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$500

From:

To:

DeedBook 8961, Page 655NU CodeGovernment (15)Recorded3/14/2014