Skip to content

Rear 57 Jacobus AveKearny Town, NJ 04533

Last Sale Date
Jun 11, 2008

Property Information

Block289
Lot9.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM3

Building Details

Building Class---
Description1S IND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$186,900
81%
Improvement Value:$44,200
19%
Total Assessment$231,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,739+1.3%
2024$24,420+0.8%
2023$24,231-0.0%
2022$24,242-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0