Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
77 S Hackensack Ave(Unit C05)Kearny, NJ 07032
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 18, 2021
Property Information
Block294
Lot20
QualifierC05
Sq Footage---
Acreage6.34
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$429,500
64%
Improvement Value:$241,800
36%
Total Assessment$671,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $71,863 | +1.3% |
| 2024 | $70,936 | +0.8% |
| 2023 | $70,386 | -0.0% |
| 2022 | $70,419 | -0.5% |
Property History
No events match the selected filters.