Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
77 S Hackensack Ave(Unit C08)Kearny, NJ 07032
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 2017
Property Information
Block294
Lot20
QualifierC08
Sq Footage---
Acreage9.69
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$777,500
64%
Improvement Value:$437,700
36%
Total Assessment$1,215,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $130,087 | +1.3% |
| 2024 | $128,410 | +0.8% |
| 2023 | $127,414 | -0.0% |
| 2022 | $127,474 | -0.5% |
Property History
No events match the selected filters.