Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
77 S Hackensack Ave(Unit C104)Kearny, NJ 07032
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 16, 2021
Property Information
Block294
Lot20
QualifierC104
Sq Footage---
Acreage1.4
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$93,900
64%
Improvement Value:$52,800
36%
Total Assessment$146,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $15,704 | +1.3% |
| 2024 | $15,502 | +0.8% |
| 2023 | $15,382 | -0.0% |
| 2022 | $15,389 | -0.5% |
Property History
No events match the selected filters.