Skip to content

111 Park PlKearny, NJ 07032

Built 1976
Other Exempt

Last Sale Price
$21,000
Last Sale Date
Dec 18, 1975

Property Information

Block49
Lot26.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page4

Building Details

Building Class17
Description2SF AG
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage2,420
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,700
28%
Improvement Value:$105,000
72%
Total Assessment$146,700

Built

Year Built: 1976

Property Sale

Sale
$21,000
DeedBook 3197, Page 432